Damiana

Jak je to se skutečnou částkou při vrácení bankovních poplatků?

Nedávno se tu řešila situace kvůli vrácení bankovních poplatků.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-o-nekom-kdo-pozadal-o-vraceni-kc-za-vedeni-hypotecniho-uctu-a-povedlo-se-protoze-ja-to-zvazuju-platim-10-rok
Mne ale zajímá, na jakou částku z té „vysouzené“ si přijde ten, který tuhle záležitost vymyslel. Jak jsem zjistilastránky www.jdeto.de www.bankovnipo­platky.com a www.poplatkyzpet.cz jsou jedna a tatáž společnost.
Na svých stránkách uvádějí, že výše jejich odměny nepřesáhne částku, kterou vysoudí. Nikde ale není uvedeno procento, které má zadavatel zaplatit, jen tato neurčitá částka.
Může se tedy stát, že zadavatelé poskytnou podnikavým právníkům veškerá svá data – oni tak získají klienty, k nimž by se jinak nedostali a ti nakonec poslouží jen jako „prostředek“ k tomu, aby se sami právníci hromadně napakovali?
Nerada bych viděla všechno černě, ale dost se tu krade…:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Někde jsem zaslechl, že původní návrh byl 25%. Zatím ale nic nikdo nevysoudil.

Další odpovědi
mosoj

Zarazil jsem se také přesně nad tou formulací že odměna nepřesáhne částku kterou vysoudí. To by pak znamenalo že se nemá cenu o to ucházet, když nic nedostanu.
Česká klasika. Správně by mělo být dané procento z vrácené částky jako odměna pro nenažrané advokáty ! Protože se mně to netýká ,víc jsem nad tím nepřemýšlel.

anonym

to čo vám právnici vysúdia na banke, vám naúčtujú z svoje služby.
takže ste zasa v pr**li.
Presne tak, ide o to, aby sa nažrali právnici nie aby boli potrestané baky.

už 20 rokov používam zahraničnú banku, kde neplatím žiadne poplatky, pričom vyberám z účtu a platím po celom svete.
Na účet chodia peniaze v troch menách a za prevody takisto neplatím.
České banky (a slovenské takisto) sú zlodeji.

Damiana

No právě. Návrh 25%by byl možná zajímavý, ale musel by být uveden i v plné moci, jako pevně stanovená odměna. Ne podepsat plnou moc a nevědět kolik oni vysoudí a klient pak dostane. Přijde mi to jako další vychytralá zlodějna.
Také je tak taková noticka – že pokud klient zruší plnou moc v průběhu řízení – musí ale ihned zaplatit 4.500,– Kč. To bych ještě pochopila – je to jisté maření právního výkonu, ale když jsou tak akurátní, proč nikde není uvedeno procento, které dostanou z případné „výhry“. Proto mi to přijde jako děsně neseriózní nabídka.

pusinka50

Tak jsem zas o něco chytřejší, já věděla, proč se jen tak rychle nepouštím do pře s bankou kvůli mému úvěru.-(

Damiana

Hm. Já to celé bohužel vidím jen jako další klasickou českou loupežničinu… Ale legální…:-(