Poslední dobou např. na ČT Sport nebo na ČT 1 jsem si všiml, že zejména před pořadem, se objevuje třeba 6 reklam, ale označují to jako sponzory pořadu. Myslel jsem si, že když je veřejnoprávní Česká televize živena z mých koncesionářských poplatků (daní), že si mohu užít pořady bez reklam. Jak to tedy je? Tímto způsobem si každá firma může stanici zasponzorovat a má tam hned reklamu. Třeba před pořadem Peče celá země bylo těch reklam asi 6. Pokud by se jednalo o soukromou stanici, tak se nad tím nepozastavuji. Děkuji za objasnění.
| Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst, OmylCZ před 21 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Je to docela jednoduché: pravidla se řídí zákonem č. 231/2001 Sb.
o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Omezení reklamy pro
ČT je sktriktní: 0,5% času (pro porovnání ostatní provozovatelé 20%) –
viz § 50 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-231#p50
Označení sponzora se do tohoto limitu nezahrnuje, tak to ČT využívá,
hlavně v exkluzivních časech, kdy je o to zájem. Limit pro všechny
oznámení je 50 hodin za rok (tj cca 8 minut denně).
| 0 Nominace Nahlásit |
Stačí používat vyhledávač: https://www.kverulant.org/cases/zakazana-reklama-na-ct/
|
0
před 21 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Neřeš. Nejlepší cestou je Českou televizi vůbec nesledovat a pouze jí platit koncesionářské poplatky za… a teď mě omluv bo zde trocha tápu v pojmech… za její vysílání? 🤔🤔🤔 Ostatně, tak je to v ČRdeli právně i zavedeno.
|
0
před 20 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
CalmPoint
Asi záleží na kterém programu ČT…
Moc reklamy nevnímám (asi „vypnu“), a ČT mi často „běží, jako
kulisa“ 😉
Co mne zaujme, poslechnu, nebo sleduji.
na komerčních TV, běží neustále (logicky, nemají z našich
příspěvků, ani korunu).
@elkon: zrovna Kverulant není zrovna kvalitní zdroj – co to sleduju, tak vždy někoho z něčeho nařknou a pak prohrají soud …
@Pepa25 OK, nevím, nesleduji, jen jsem to našel, tak jsem předal dál. Je to tak obsáhle popisováno, že mne nenapadlo, že by to bylo špatně.