horacion

Jak je to se školným na státní SŠ?

Chci si ve svých 30ti letech dodělat maturitu na střední škole. Někde jsem kdysi zaslechl, že školné se neplatí do cca 26 let(platí ho stát), pak si to musí každý platit sám. Když jsem ale psal do (státní) střední školy, na kterou se chci přihlásit, bylo mi odpovězeno, že jejich škola je státní, tudíž nemusím nic platit (hradí ho stát) a na věk se mě nikdo neptal. Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
chudst

Stat hradi do 26 let. Nad 26 let si to platite sam. On se vas na vek nikdo neptal, protoze jste spise vyjimkou, nikdo moc nepocita, ze se bude delat maturita na stredni skole ve 30 letech. Kazdopadne ale jsou dve veci: skolne a maturita. Maturita vam mozna bude umoznena zdarma, nevim – musite se zeptat na podminky, nejlepe na dane skole. Zamlcet vek nebylo nejchytrejsi, i kdyz se vas na nej nikdo neptal. Chozeni do skoly (byt s individualnim planem) by zdarma byt nemelo.