Kelt

Jak je to se nezamykáním aut, které je ve filmech běžné?

Když sleduji filmy, hlavně akční zahraniční, tak tam nikdo nezamyká auto. Třeba filmy po roce 1990. To se v té době auta nekradla, nebo je to záměr režiséra? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Ač je to zrovna v tomhle případě do očí bijící a zabralo by to asi tak 2 vteřiny, ve filmech, hlavně těch akčních, se „běžné“ činnosti vynechávají, protože pro děj nejsou důležité a na zdržování není čas.

Kolikrát si zajde hlavní hrdina na záchod, jen tak se napije vody, utře prach nebo odečte stav vodoměru?

Další odpovědi
Kepler

Spíše záměr režiséra. Narušilo by to děj a spád. Při přestřelce je stejně geniální od režisérů schovávání se poldů za autem, nebo dokonce jen za dveřmi auta. Průměrná pistole v pohodě prostřelí i dvoje dveře.

Arne1

Moderní auta se skutečně nemusejí zamykat. Klíček máš v kapse, pokud je blízko auta, tak auto bez problémů funguje. Když s klíčkem poodejdeš, auto se automaticky zamkne.

led

Detail, ktorý nie je dôležitý pre samotný dej, alebo charakteristiku postavy, sa často vynecháva.
Ale ak chcete ukázať napríklad puntičkárskeho policajta, zvýrazniť jeho precízne dodržiavanie predpisov, vtedy ho môžte nechať počas akcie prenasledovania zločinca vybehnúť z auta so zbraňou v ruke, nervózne voľnou rukou preberať sa kľúčami a zamykať dvere od auta, ešte skontrolovať, či nestojí veľmi do cesty a následne ráznym skokom dostihnúť utečenca, povedať mu zatýkaciu formulku, jeho práva… do toho nasledujú 10minutové tititulky a obsadenie. Slovom vzor policajta pre divákov a následné pokolenia nechytených zločincov.

elkon

Moc věříš filmům.