Danina65

Jak je to s vypisovaním léků?

Občan x dochází k internímu lékaři.Ten mu v rámci diagnozy napíše lék na ředění krve.Tentýž pacient se po kontrole na očním dozví, že musí na operaci očních víček.Jako ředěný se musí před operací podrobit převedení na jiný lék, z kterého je po výkonu převáděn zpět.Na očním obdrží potřebné formuláře s tím, že lék na převedení vypisuje obvodní lékař.Dostaví se k obvodnímu, a ten mu sdělí, že on převádí pouze zpět, ale léky na převedení vypisuje internista.Pacient se dostaví na internu, kde se pan dr podivuje, proč by měl vypisovat léky, když žádný výkon nepožaduje.

Připadá vám to dlouhé? Mně také !!!

Ale jak je to tedy po správnosti?Protože pořádek musí byť.:-)

Ad Mosoj : To víš, že to je dycinky o drobných.Spíše mě zajímalo, jestli je na to nějaká vyhláška,směrnice nebo jiný befél. Aby se mohl chudinka pacoš bránit.Prosím tě, když píšeš o převádění a máš osobní zkušenosti, mohla bys se na pár věcí zeptat soukromě? Dík

Nejlepší odpověď
mosoj

Ono nejde jenom o převedení ale také o kontrolu INR. Při převádění na fraxiparin je předepsané konkrétní schéma kontroly INR. Na žádost lékaře který bude provádět zákrok, převádí ten lékař ke kterému chodíš na kontrolu INR. Ten píše injekce v dostatečném množství a také celý proces převedení tam i zpět sleduje kontrolou INR !!!
To co popisuješ je svalování nákladů z lékaře na lékaře. Jedna injekce totiž stojí 250 Kč a potřebuješ jich na jedno převedení cca 10 ks i více.
Osobně nemám s tímto problémy a jsem převáděn na Fraxiparin nejméně 4 x ročně.

Další odpovědi
gecco

Před několika lety jsem v Olomouci na fakultce zažil něco podobného – a to jsem potřeboval jen vyčistit ránu a převaz…
Chirurgie – akutní příjem – traumatologie – chirurgie…
V tenhle moment už jsem měl tlak tak 300/210 a tak jsem to setře na chíře vysvětlil tak, že nakonec čištění nekróz a převaz dělal narychlo přivolaný plastický chirurg hrubě nadstandardními materiály…
😉

mosoj

To víš, že ano. Požádej o kontakt v soukromé poště.