jungle-be

Jak je to s vrácením zboží ?

Dobrý den, minulé pondělí jsem si u nejmenované obchodu koupil wifi router a myš. Routeru vypadával signál a myš byla moc malá a z mé časové tísni ho dnes manželka vrátila. V obchodě ji ale řekli, že ho budou ještě posílat do servisu a že peníze (možná) příjdou do 14 dnů na účet. Měl jsem za to, že za zboží vrácené do 14 dnů, které nám nevyhovuje, se peníze vrací ihned.

Odpovědi
Hlada

Právo na vrácení zboží do 14 dnů máte jen při uzavření kupní smlouvy jedním z prostředků komunikace na dálku. Pokud byste kupoval zboží v kamenném obchodě, nárok na vrácení peněz byste neměl. Stejně tak byste neměl nárok na vrácení peněz, kdybyste ho reklamoval. Na vrácení peněz má obchod lhůtu 30 dnů. V této hlůtě má právo zároveň zkontrolovat, zda nebylo zboží zákazníkem poškozeno. Postup obchodu je tedy v pořádku.