Kelt

Jak je to s vrácením peněz za zboží?

Opět z vlastní zkušenosti. Stálo mne to čas a peníze,ale pro jistotu se zeptám. Kupoval jsem zboží, které bylo zabalené a zaplatil jsem z karty. Prodavač mi dal účtenku, kde je všechno uvedeno. Doma mi řekli, že to nikdo nechce, tak ať to jdu vrátit. Tak jsem to šel vrátit do obchodu a prodavač mi řekl, že mi peníze nevrátí, že zboží si zpátky nevezme. Zboží bylo stejně zabaleno, neporušeno. Prodavač tvrdil, že je nějaký zákon, podle kterého to nemusí vzít zpátky to zboží, já zase vím, že existuje něco jako reklamace. Jak je to ? Neznám ty obchodní zákony. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Vrácení zboží a reklamace jsou dvě rozdílné věci.
Vrácení zboží je možné jen v případě, když byla smlova uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku (§ 53 odst. 7 zákona. č. 40/1964 Sb.).
Reklamace je postup, když se vyskytne na zboží vada.
Prodavač jednal správně. Cokoli jiného je na úrovni dobrovolnosti.

Další odpovědi
Kepler

Nejsem si jist, ale zboží lze vrátit bez vysvětlení jen na e-shopech, a to do 14 dní. Na reklamaci to taky není, protože se neprojevila žádná vada. Zboží lze ale vyměnit za podobné.

Drap

Postup prodavače je zcela v pořádku. Nic neporušuje. Kamený obchod neni e -shop.

MichaelOffic

musí a jeste když je to do 14 dni