Rommart

Jak je to s vlastně s propojením Registrů obyvatel a Motorových vozidel?

Je pravda co se proslýchá, že po propojení obou registrů budou mít možnost nahlížet tím pádem do těchto registrů jak úředníci všech Magistrátů v ČR, tak soudci, právníci, exekutoři? Tudíž hlavně exekutoři budou teprve řádit jak utržení ze řetězu, to je pěkná lumpárna na obyčejné lidi. Málo že přicházejí o majetky a mnohdy né vlastní vinou, ale začnou ve velkém i chodit pěšky, protože jim vozidla budou zabavovat jak na běžícím pásu. Málo toho současná vláda nadělila obyčejným lidem a důchodcům, tak je třeba ještě přitvrdit.

Odpovědi
zzzzz

Exekutor se do registru vozidel dostane už dávno, stačí, aby požádal o výpis, a magistrát mu ho musí zaslat. Musí s ním spolupracovat všechny úřady i banky. Myslím si, že na to to vliv mít nebude. Starý registr vozidel byl také propojen, např. ze sociálkou, pokud si šel někdo žádat o dávky, tak socka hned věděla, zda vlastní auto. Ty propojení jsou potřeba, ale je potřeba, aby to bylo na 100% funkční, ne tady ta parodie na registr, vždyť jim to půl roku kolabuje.
Doplňuji:
Soudci jsou oprávnění, pokud k tomu mají důvod do registru nahlížet, spíš si žádají výpisy. Právníci ne, (právník je ten co vystuduje práva), pokud jste myslel advokáty, tak ti do registru nenahlíží a určitě ani v budoucnu nahlížet nebudou, máme totiž zákon na ochranu osobních údajů. V podstatě by k těmto údajům měli mít přístup jen úředníci z moci výkonné nebo z moci soudní. Každý úředník musí mít důvod, proč lustruje v registru, vše se zaznamenává.