Toruk

Jak je to s víkendovým klidem?

Jestli se nepletu, o víkendu by měl být relativní klid. Co když někdo provádí rekonstrukci střechy – hluk se dost rozléhá (přibíjení latí, práce s okružní pilou) – může to být porušení? Neznáte případně někdo jaký je to paragraf? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, jestli na to je nějaký paragraf, ale každý obec či město si to řeší svojí vyhláškou kde to stanovuje.

Další odpovědi
anonym

řeší to místní vyhláška každého města či obce.

Drap

Pokud je vůbec upraveno, tak toto upravují pouze místní vyhlášky. V uvedeném případě /rekonstrukci střechy/ však předpokládám, že to nikomu soudnému vadit nebude. Pokud je rozdělaná střecha, je třeba ji co nejdříve zakrýt aby nedošlo ke škodám.

marci1

Obecní úřad většinou vydává protihlukovou vyhlášku. Např. u nás může být hlučná práce o víkendu jen v sobotu do 20 hodin, ale v neděli a o svátcích NE. 🙂

lexx

nepřeháněj…střecha se dělá 1–2× v životě a určitě ne po 22h

jmhad

Zákon o „klidu“ vydaný a kontrolovaný hygieniky platil v dobách tzv., totality, kdy si měl pracovník odpočinout. V demokracii to pochopitelně neplatí a jen obecní úřady mohou doporučit či požádat své občany, aby takovou činnost omezili. Zakázat to ale nemohou,protože k tomu není žádná vyšší právní norma .

anonym

pro jmhad
Je vidět, že jsi odkojený modrými ptáky, PROTOŽE TAKOVÉ NAŘÍZENÍ ZA KOMUNISTŮ NIKDY NEBYLO.
Lidi stavěli svépomocí rodinné domky a právě o víkendech běžely nejvíce míchačky a jiné stavební stroje.
Tenkrát nebyly zahradní sekačky ani motorové pily (ty měli akorát pracovníci co dělali v lese), takže veškeré zahrady se sekaly kosou a místo motorových pil běžely cirkulárky, ale v omezeném množství, protože lidi to stíhali normálně v pracovních dnech (já taky).