Kelt

Jak je to s veřejnou interpretací cizího díla?

Existují autorská práva a když někdo hraje cizí skladbu, tak to by měl mít povolení autora a pod. Poslouchám koncert Elánu z roku 2003 a zazpívali tam skladbu Let it Be od Beatles. Bylo to se povolením od Paul Mc Cartney, nebo to zařadili do svého koncertu jen tak. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud vím, podobných remake existuje spousty a myslím, že je k tomu potřebný souhlas autora, pokud má být toto dílo šířeno dále. Případně autor dal souhlas předem a označil toto dílo jako volně šiřitelné, jak to třeba udělal Jarek Nohavica u celého CD (nejmíň jednoho).

Další odpovědi
xiperio

Otázka pro Elán.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.