tojsemjá

Jak je to s vdovským důchodem?

Zemřel mi otec,matka má obavy jak s jedním důchodem vystačí

Nejlepší odpověď
standa

Pokud otec pobíral starobní (či invalidní) důchod, tak vaše maminka bude mít nárok na vdovský důchod nejméně po dobu 1 roku…, déle pak jedině při splnění některých níže uvedených podmínek:

  • maminka pečuje o nezaopatřené dítě
  • maminka je plně invalidní
  • maminka dosáhla 58 let a 2 měsíců

Nechť se maminka obrátí na příslušný odbor obecního úřadu (magistrátu) a zde si podá žádost…, při té příležitosti ji bude poskytnuto komplexní poradenství.

Doplňuji:
OPRAVUJI svoji chybu, kde žádat o tuto dávku. Správně má být, jak píše pondělí, „na okresní správě soc.zabezpečení – OSSZ“

Omlouvám se za nepřesnost 🙂

Další odpovědi
BEAES

O vdovském důchodu čtěte tady-
http://www.me­sec.cz/clanky/na­rok-na-vdovsky-duchod-nema-pozustaly/

pondělí

6áden magistrát,tam se dává jen podpora a le zajít přímo na OKRESNÍ SPRÁVU SOCIALNÍHO ZABEZPEČENÍppřís­lušnéjho k vašemu bydlišti.
a tam vše potřebné projednáte,
protože je důležité jestli jste živitelka,nebo brzo důchodkyně.
prostě jděte tam,jsou na tyto případy připraveni a jsou solidnější než na magistrálech

rybíz

ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ!