zjentek

Jak je to s tvrzením, že čas se dnes posunul již naposledy, když platným má navždy zůstat čas letní, čili „ten nový“?

Nevím, jestli rozumím… jsem strašně unavan z posunu času ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Naposledy se povinně posuneme na letní čas 31.3.2019. Pak už to pro členské země EU povinné nebude. Země samy se budou moci rozhodnout, zda letní čas zruší, nebo ne. https://www.in­fo.cz/konec-stridani-letniho-zimniho-casu

Edison

Zažaluju EK a EP za zmařenou investici. Mám několikero značkových hodinek, které tuto změnu provádějí automaticky z mnoha pásměch podle databází v nich a byl to jeden z důvodů, proč jsem si je pořizoval. ztráta bude tak činit kolem 50.000,– Kč. Asi založím sdružení, které bude vymáhat náhrady společně. Múj případ nebude ojedinělý, a je třeba si uvědomit, kolik systémů v průmyslu a dopravě je takto nastaveno. Důvody jsem popsal už několikrát jinde.

Arne1

Systémům v průmyslu (a obecně počítačovým systémům obecně) je to putna. Stačí někde v nastavení časové zony odkliknout „daylight saving“ a je to vyřízené.

Edison

Když nevíš, tak to nekomentuj. Já v oboru těchto systémů pracuji. Ty si asi myslíš, že to je jak u běžných hodinek. Průmyslové a jiné systémové počítače a systémy jsou programovány zákaznickými FW. V dobách, kdy byly zákazníkům dodávány to tam bylo PEVNĚ nastaveno přímo ve FW. Neznamená to nic jiného, než aktualizovat CELÝ FW. Vzhledem k tomu, že se tyto systémy dodávají již mnoho a mnoho let, je takových přístrojů v oběhu již slušný množství. A vzhledem ke stáří těch systémů jsou tyto projekty již uzavřené. Bude-li někdo chtít… přesněji řečeno potřebovat… jejich změnu, jakože bude, MUSÍ si to prostě KOUPIT. A teď.. KDO TO ZAPLATÍ???

A nejde jen o průmysl. Ale taky třeba například o dopravu. Máš představu, kolik přístrojů je na tom závislých? Nejspíše ne. A buď si jist, že centrální čas zdaleka nemají všechny systémy. A dále GPS tuto informaci NEPOSÍLÁ. DCF ano, ale má to ten háček, že to u nás může být jinak, než jinde v Evropě… pak je Ti to naprosto k ničemu. Přinejmenším pokud opět neaktualizuješ příslušný FW s DCF přijímači. A zase to bude úplně k ničemu u systémů, které fungují mezistátně. Umíš si představit, že se bude přeštelovávat čas při každém přejezdu hranic??? Já teda ne. Prostě v EU ZASE, jako již tolikrát, udělali TOTÁLNÍ kravinu!!