Kelt

Jak je to s tou změnou času? Kdy s tím přestanou?

Takové posuny času v březnu zpět o hodinu a návrat v říjnu se opakují skoro 50 let. Je už rozhodnuto, kdy se to nebude měnit? A jak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

To se stále neví. 🙂
Konec střídání časů má nastat v roce 2021.
Členské státy mají Bruselu oznámit, který čas si ponechají. Česká vláda avizovala, že preferuje ten „zimní“, tedy klasický středoevropský čas. Pokud by k tomu došlo, budeme hodinky naposledy posouvat v říjnu 2021, zatímco státy preferující letní čas změní hodiny naposledy už v březnu téhož roku.

Další odpovědi
elkon

Až to bude, tak se přizpůsobíme. Mě to ale vyhovuje tak, jak to je teď. Nemám se střídáním žádný problém.

Kepler

V ČRdeli o tom ještě není rozhodnuto. Evropský parlament se už vyslovil, ale zároveň ponechává možnost volby na členských státech.
„Poslední přehození času ze zimního na letní by mělo v Evropě nastat ideálně podle schváleného harmonogramu v říjnu roku 2021.“
(poznámka: nejde o zimní čas, ale středoevropský)
https://tn.no­va.cz/clanek/zru­seni-letniho-casu-jak-to-bude-se-smernici-v-praxi-prehled.html

Pepa25

Evropská komise navrhla změnu času zrušit. Zaseklo se to v Radě EU (to je ten orgán, kde jsou zástupci jednotlivých zemí) na nějakém podvýboru výboru pro dopravu (kam změna času spadá). Není veřejným tajemstvím, že členské země různé názory, jaký čas by měl být zachován.

Zdroj: https://www.con­silium.europa­.eu/cs/polici­es/seasonal-time-changes/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.