plebs

Jak je to s tou slaboduchostí českého národa?

Část národa má kladný vztah ke komunistům po dlouhá léta k čistokrevným, i ex komunistům a převlekačům kabátů.
Psychiatr Cyril Hoschl hodnotil část národa, nedostatek smyslu pro humor, paušální odsudky čemu nerozumím snadné ovládnutí a tím černobílé myšlení. Třetina je slabá duchem, každý sedmý je alkoholik a těmto lidem uniká mnohotvárnost tomu se říká černobílé myšlení.

Odpovědi
Pepa25

Přečtěte si vysvětlení přímo autora výroku, jak to myslel:

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/je-kazdy-sedmy-clovek-debilni-dementni-nebo-alkoholik-psychiatr-hoschl-rozebira-slavny-zemanuv-citat-40814

Jiří Bohumil

Pokud bych to hodnotil podle posledních voleb – tedy presidenta, tak si myslím, že je to ještě podstatně horší. ☹

elkon

Stačí sledovat dotazy zde na poradně delší dobu a není se čemu divit.

Filip84

Národ je domněnka, tedy v tom slova smyslu, jak jej chápe většina lidí dnes, a pravděpodobně i Ty.

Domněnka je apriorismus, není to skutečnost.

Když filosof léčí, nedopadá to dobře. Když lékař filosofuje, je to ještě horší! Proto mi, poněkud, uniká, jaký má sensus zabývat se filosofováním psychiatra, ergo lékaře.

Lékař nechť léčí, ona ars medicinae je „dost“ na to, aby měl co dělat. To, že se novináři ptají na názor na rozličná, často i vysoce odborná, themata každého (professního) idiota, chápu: z něčeho žít musí. Ale to, že se z toho potom, pomalu, staví nový Hrad, je akorát tak ubohé. Sakra, jak to, že je někdo dobrý herec, tohoto člověka kvalifikuje k tomu, aby se mohl pregnantně vyjádřit, ku příkladu, ke koronaviru? Nebo psychiatra, aby se vyjadřoval k ryze sociologickým (ergo filosofickým) thematům? Samozřejmě, že nijak! 🤦‍♀️

plebs

Pepa25 když kdokoliv na př. vážený politik u koryta, vzdělanec anebo prostý občan vypustí svoje moudro, tak je to jako hodit kámen již to nejde zastavit.