Standaa

Jak je to s tou eutanázií?

Mám v tom trochu zmatek… Je eutanázie, v případě že je zlegalizována, určena jen lidem s nějakou nemocí, nebo ji může využít i zcela zdravý člověk jako snadný způsob sebevraždy?

edit: Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hans51

Pokud vím, tak lidé, kteří podstupují eutanázii, musí být nevyléčitelně nemocní.

Další odpovědi
anonym

Jako zdravý ji využít nelze.

zjentek

Dobrá otázka. Mě by navíc zajímalo, jestli jde eutanazie využít u sociálních fobií, pokud jsou považovány za nevyléčitelné a je na ně důchod ..hmm, tak třeba z pavouků.

Mc Merkurion

… no zdravej člověk,má mnoho jiných způsobů k sebevraždě,e­utanázie je odchod z tohoto světa nevyléčitelně nemocných,kteří to kolikrát nejsou schopni zvládnout fyzicky sami …

led

V štátoch, kde je eutanázia legálna, jej použitie sa riadi prísnymi pravidlami určených zákonom. Neviem o prípade, kde by zdravý človek sa mohol podrobiť legálnej eutanázii.