Miru1

Jak je to s tonáží vozidla. Když je na značce 12 t mohu tam jet s vozidlem o užitkové hmotnosti 11 – 18 tun.

Při silniční kontrole se bere užitková nebo okamžitá hmotnost vozidla ?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

pokud je značka B4
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:B04cr.jpg
znamená to zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 3,5 tuny celkové hmotnosti (tedy i těch, co prázdné váží méně jak 3,5 tuny.

pokud bude pod značkou B4 dodatková tabulka (např. 20t), znamená to zákaz vjezdu nákladních vozidel s celkovou hmotností nad 20 tun.

pokud je značka B13
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:B13cr.jpg
znamená to zákaz vjezdu vozidel nad 6 tun okamžité hmotnosti. Rozdíl oproti značce B4 je, že značka B13 platí i pro jakákoli jiná vozidla než nákladni (např. autobusy), a že jde o okamžitou hmotnost, tedy prázdný náklaďák (5 tun) projet může, naložený už né.

Další odpovědi
cukrar

Okamžitá hmotnost, takže smíte, pokud nepřesáhne Vaše váha 12 tun. Prázná Liaka ano, plná ne.

honza19hk

Bere se maximální hmotnost vozidla. tzn že pokud je někde 12 tun a pojedeš tam s prázdným náklaďákem by´t nebude mít 12 tun bude mít třeba 8 tun ale bude mít maximální přípustnou hmotnost např 25 tun nemůžeš tam jet.

Ovšem jak píše lukáš je to podle toho co tam je za značku.je více druhů.