ptáč

Jak je to s tím resveratrolem, pít víno nebo přestat pít? Miliardy za tablety resveratrolu byly utraceny za podvod?

Ředitel kardiovaskulárního výzkumného centra Dipak Kumar Das prý lhal.

Nejlepší odpověď
cochee

Vypadá to, že je to přesně tak, jak píšeš. Kromě toho přestání pití vína; před vznikem slova resveratrol to víno přece kvůli němu nikdo nepil :) a já mám stejně raději bílé. Ráno po víně je pro mě daleko příjemnější, než ráno po pivu :)

Další odpovědi
anonym

Že se nad výsledky či zkreslenými výsledky (čti podvody) takových výzkumů vůbec pozastavuješ…
Já jím a piju co mi chutná a kašlu na to, jestli nějakej émerickej (nebo sovětskej – teda – ruskej, dneska) výzkum něco tvrdí nebo netvrdí.*)
A zatím si nestěžuju…
😉
*) pamatuju, jak před cca pětadvaceti lety

  • během asi dvou-tří let byla vláknina opakovaně karcinogenní a zdraví prospěšná (podle „nejnovějších výzkumů“ buďto způsobovala rakovinu tlustého střeva a nebo ji podporou peristaltiky téměř až léčila) – zřejmě podle stavu zásob
  • kuře 100× jinak bylo podle vědeckých studií (a reklam v televizi) nejzdravější v době, kdy na východním Slovensku v drůbežárce vychcípalo několik set tisíc kuřat
  • a v 1986 k nám radioaktivita nepronikla

😁

ptáč

Pamatuji si že jsem si ze záření v tom roce dělal legraci. Jenže spousta lidí zemřela. Na rakovinu.

anonym

Teta v té době pracovala na Obecním úřadě (teda na Místním národním výboru, no) a měli nainstalovaný dozimetr – takže jsem viděl, že českoslovenští celníci nebyli zase tak dobří – a dost toho záření ´prolezlo´…
😉

ptáč

Tam musely být úplatky. No nic. Mě slezly vlasy. Se divím kolik lidí utratí tolik peněz za hlouposti jakože to je pro zdraví. Tablety. A stejně umřeli. A nikdo se nechytí za nos, že by řekl proč platit za tablety které jsou proto, aby se zaplatily ty šílený reklamy na ně.

ptáč

Mě bílé připadá jako moc dráždivé na žaludek. Nejraději Modrý Portugal. Ale ta nová cosiodrůda Palava je taky podvod na peníze.

anonym

Já ´můžu´ bílé i červené – obé spíše sušší, takže si vybírám podle jídla a nebo momentální nálady.