Avatar uživatele
Stříbrný

Jak je to s tím pokutováním chodců a cyklistů?

Nedávno bylo ve zprávách asi toto, nevím, zda jsem to pochopil,zda je to návrh, nebo to začne platit. Prostě chodec přejde na červenou po přechodu, a platí jak mourovatý. Totéž se týká i cyklistů. Policajti mají ve zvyku stát u přechodu, kde není žádný provoz, ale ten kdo přejde na červenou se dopustil přestupku. To má být to jejich pomáhat a chránit?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Dopustí se přestupku, je polapen a dostane trest. Čemu nerozumíš?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zákon platí, ať je na přechodu provoz nebo ne. Nevím co je na tom nejasného. Je to stejné, jako kdybys chtěl, že když je velká tma, tak se může krást.


Avatar uživatele
Stříbrný

Chodec i cyklista a mnoho dalších je výslovně definováno v Zákoně. Zákony platí pro všechny. Pokud je někde napsáno, že se někdo má nějak chovat, a jinak se chovat nemá, tak je to snad jasné.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to tak, že na chodce není mnohdy tak prísný metr jako na řidiče. Znám místo, kde se vyřítí tisícovky chodců denně přímo do vozovky (před očima policistů kontrolujících oprávněnost vjezdu do pěší zóny), místo aby striktně využili o 10-20 metrů dál vzdálený přechod, ale nevím o případu, že by to bylo kdy předmětem postihu.

Jinde ale čekáte na přechodu pro chodce na zelenou i dvě minuty po stisku tlačítka, když nikde nic nejede a policajt na Vás číhá na protější straně v keři, místo aby vám byl nápomocen a "usměrnil - i když nic nejede" dopravu.

Nedávno jsem se vrátil z Paříže a jedno z pozoruhodných zjištění bylo, že tam červenou ctí jen motoristé. Pro kola i chodce je to snad jen jakýsi varovný signál, dávej pozor. A světe div se, represivní orgány asi nepovažují toto jednání za tolil společensky nebezpečné a obecně se tam chovají motoristé k cyklistům i chodcům ohleduplněji, nikdo nevytrubuje, necpe se. A když se kolem vás v totální odpolední zácpě proplete hlouček skútristů po chodníku, nikdo sprostě nenadává a v poklidu jim uhnou.


Avatar uživatele
Stříbrný

Kelte a jak byste si to přál, že by cyklisti a chodci porušovali beztrestně porušovat předpisy.


Avatar uživatele
Stříbrný

Avatar uživatele
Bronzový

Pokutováni by být měli, ale co vím, tak zatím to vždy končilo domluvou a upozorněním.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Ač Drap mívá dobré odpovědi, nechápu, proč tentokrát dostal tolik palců. Když na křižovatce není provoz,čekat jako čekanka?... Ale pokud se dívají děti, snad aby neměly špatný příklad. Já, abych se vyhnul červené, tak beru celou křižovatku napříč, určitě je zrovna někde zelená.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2618
Zlatý ivzez 1536
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 722
Zlatý led 650
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 514
Zlatý marci1 506
Zlatý Kepler 486
Zlatý annas 457

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.