barnajka

Jak je to s tím nosorožcem – zadupává oheň nebo ne? :)

Nejlepší odpověď
venkovan

Ano je to pravda, ale jen částečná. Tato pověra vznikla nepřesným převyprávěním tragického příběhu kdy nosorožc rozdupal výpravu žen a mužů kteří si své dlouhé vlasy z recese a aby jim Masajové záviděli nabarvili na načerveno, . Nosorožec který si chránil své území výpravu napadl, a lidi udupal (doslova zadupal do země). Masajové vše pozorovali z velké vzdálenosti a viděli jen ty rudé vlasy jak se ještě v trávě pohybují a protože barvení vlasů neznali, mysleli si, že to jsou plameny které nosorožec zadupává. Vše potom vypravovali bulární novinářce a pověra byla na světě.

Další odpovědi
Jikra

Nejlepší je rozkopnout kasičku, zajet na safari a rozdělat ohýnek a pak už jen trochu trpělivosti.
A když to přežijete tak se s námi tady můžete podělit o vlastní zkušenosti s nosorožcem.

Drap

Je to samozřejmě nesmysl. Musíme ve filmu taky nechat trochu prostoru režii.

hanulka11

Myslím,že je to jen v tom filmu, zda je tomu tak ve skutečnosti jsem nikdy neslyšela ani nečetla.

dědapetr

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: S logem ZADUPU OHEŇ a siluetou nosorožce na karoserii dorazila 2.prosince 2009 na stanici Mariánské Lázně, zcela nová cisternová automobilová stříkačka. Cisterna s označením CAS 30 S3R je jedna ze tří cisteren, které byly vyrobeny na základě objednávky hasičského sboru ČR.

Zdroj: http://nosoroz­coviti.navajo­.cz/