zjentek

Jak je to s tepelnou izolací koberců?

mám v podlaze zalitý el. rohože jako podlahový vytápění,na tom mám položenej nějakej korek a na něj bych si chtěl položit ještě nějakej koberec, viz zde:
http://www.per­skekoberce.com/hed­vabne-koberce-c4/?pg=1
..spíše jako dekoraci a abych se moh válet po podlaze.
Ale nezamezím tím nějak cirkulaci teplého vzduchu a průchod tepla? Můžu si vůbec koberec v takto řešený stavbě dovolit?

Odpovědi
gecco

Korek je ´jakž takž´ (nejlepší je dlažba), ale jakmile jej zakryješ kobercem, vytápěcí schopnost (minimálně daného místa) podlahy výrazně snížíš, k poškození kabelů by ale, pravděpodobně, dojít nemělo (pro jistotu si to ale ověř).

mosoj

Korek, nebo laminát obojí v určité míře teplo vede.
S kobercem to ale bude špatné.