hanulka11

Jak je to s rytím záhonů?

Ryjete na podzim nebo na jaře . Já na vždy na podzim, ale četla jsem tolik rozporuplných rad.Co myslíte, že je z vašeho hlediska nejlepší?

Nejlepší odpověď
janek66

Ryt se musí na podzim a nechat hroudy pěkně být.Naprší do nich,mráz je roztrhá a na jaře se vám pěkně rozpadnou,stačí jen lehce rozhrábnout.
A také je "hrubá brázda"důležitá pro vsakování vody.Na porytém záhonu vám všechna voda z roztátého sněhu vsákne a je využita pro růst zasetých rostlinek (důležité třeba pro mrkev,petržel…) na hladkém neporytém odteče a rostlinkám tato vláha chybí.

Další odpovědi
anonym

já na jaře,na podzim to jen tak trochu poryji at zkypřím půdu