ponovotny

jak je to s růstem hub?

je pravda, že dlouhotrvající sucho a horko jako je nyní, poškodí podhoubí a houby už letos neporostou?

Nejlepší odpověď
beer

Je to mizerné a pokud se alespoň koncem srpna neobjeví srážky, nevidím to ze zkušenosti vůbec dobře.. Takže nezbývá, než doufat, že se v případě špatných podmínek objeví alespoň podzimní dřevokazné houby – jejich myceliu postačí k vývoji plodnic i vydatná vzdušná vlhkost z podzimních mlh.
Doplňuji:
Reakce na tvůj interní dotaz:
Jedlých dřevokazných hub je celá řada. Osobně sbírám hlívy, bolcovitky, penízovky, václavky, i při slabých deštích se objevují pstřeně a hnojníci, atd. Samozřejmě – je potřeba se v jednotlivých druzích vyznat !! Tyto houby nepotřebují tolik deště, poněvadž rostou (většinou parazitují) na živých či odumřelých dřevinách, nebo jejich částech. Houby rostoucí „ze země“ naopak potřebují k vývinu plodnic zejména dlouhodobé a vydatné děšťové srážky i nižší teploty, než jsou současné 30tky.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že teď nepomůže ani zalívat. Malé žampiony vzadu za domem to úplně vzdaly. Prostě uschly. Než budou houby opět schopné růst, tak bude potřebovat půda důkladný déšť. Upřímně vzato i ve vzduchu už je tolik prachu, že mi to vadí. Pokud přijde bouřka, tak sice možná zaprší, ale bude to mít efekt vyšplíchnuté trochy vody na rozpáleném tále. Chce to delší a intenzivní déšť, potom možná porostou.

jirkajirka

Já na houby chodím v zimě ! http://www.zkra­covatko.cz/7WjvuP

suaeda

Je o špatné. Po jaru bylo hodně vláhy, pak přišly přívalové povodně. Vypadalo to, že až bude trochu tepleji tak že začnou houbařské žně. Něco sice vyrazilo, ale žádné zázraky. Nyní po této „sahaře“ se to může zlepšit až na podzim. Pokud budou nějaké přeháňky.

honza19hk

nevím zda letos neporostou,řekl bych,že ano pokud bude chvíli pršet. Nicméně pokud bude tohle vedro pokračovat a nebude do toho pršet, na houby můžeš zapomenout.