cetar.t

Jak je to s ročním zúčtováním daně u studentů?

Máme zaměstnance, který byl do konce srpna studentem (má potvrzení o studiu do 31.8.2019). V průběhu července a srpna byl na DPP (měl podepsané prohlášení). Po skončení statusu studenta byl hlášený na ÚP a poté nastoupil do jedné firmy. Od listopadu je naším zaměstnancem. Jak to bude s ročním zúčtováním jeho daní?
Vezmu příjmy od nás a od druhé firmy, kde pracovala.
Bude mít nárok na slevu na poplatníka za celý rok?
Moc děkuji za vaše rady.

Odpovědi
Pepa25

V rámci ročního zúčtování se zohledňuje vždy celá sleva na poplatníka za celý rok, tedy 24 840 Kč pro rok 2019, bez ohledu na počet odpracovaných měsíců.

P.S. Níže přikládám odkaz na portál Pohoda. Pokud pracujete se mzdovou agendou, tak je to dobrý zdroj informací.

Zdroj: https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/rocni-vyuctovani-dane-z-nbsp;pohledu-zamestnavatel/