Avatar uživatele
Kelt

Jak je to s řidičskými průkazy? Sleduje se to nějak?

V roce 2006 jsem dal auto pryč a od té doby nejezdím. Neřídím a dalo by se spočítat na prstech jedné ruky, kolikrát jsem v autě seděl. Proto nepotřebuji ani řidičský průkaz. Ale našel jsem ho, a mám platnost od 2013 do 2023 a za tři roky si ho asi půjdu znovu prodloužit. Co se vlastně eviduje? Auta a zaplacené poplatky, pojistky a pod. Když má řidič zákaz a jede, tak má problém, když ho chytí. A co řidiči, kteří nejezdí, eviduje se to nějak? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1490 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Není důvod to evidovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

ŘP s autem a jeho vlastnictvím nemá nic společného. Zajímalo by mě, jak si představuješ, jak by se evidovalo, kolik má řidič naježděno. Leda nějakým Velkým bratrem… To nechceš… ŘP máš, měl bys předpisy znát i v tomto ohledu. Možná by nebylo od věci si zaplatit nějakou tu kondičku. Po skončení „opatření“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Existují

  • centrální registr řidičů – registr vedený MVČR – obsah údajů viz odkaz
  • registr silničních vozidel – registr vedený MDČR – viz §6 zákona č. 56/2001 Sb.

Tyto registry nejsou propojené, není pro do důvod.

Ještě existuje

  • evidence pojištění odpovědnosti – registr pojištěných vozidel, který vede ČKP podle zákona č. 168/1999 Sb. – tato evidence je samozřejmě propojená s registrem silničních vozidel

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-31#p17

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Eviduje se pouze platnost řidičského průkazu. Vlastnictví řidičského průkazu nemá nic společného s vlastnictvím motorového vozidla ani s pojištěním a s ničím podobným.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava