Kelt

Jak je to s registrací zvířat, platí to pro všechna zvířata?

Nechovám žádné zvíře, dříve si bratr pořídil vše možné: holuby, kočku,psa, rybičky, krkavce a pod. Ale to je více než 40 let. Psi se musí podle mne registrovat, mít známku a pod. Ale jak je to s kočkami, kunovitými šelmami a jinými? Když má doma někdo lva, hada, tak to musí asi někam hlásit, ale třeba morče, pavouk, rybičky, to co si koupím ve Zverimexu je moje a nikdo o tom nemusí nic vědět. Jak to vlastně je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Kočky, kunovité šelmy/pouze z domácích chovů/ a podobně nemusí mít registraci. Jedovatá zvířata, šelmy, chránění živočichové musí mít zvláštní povolení. Hospodářská zvířata koně, krávy, ovce, prasata a podobně musí podléhat registraci podle EU.

Další odpovědi
Kepler

Některá zvířata registraci mít musí ze zákona (zejména hospodářská), domácí mazlíčky si registrovat můžeš, ale nemusíš. U některých zvířátek to nemá moc smysl, třeba kanárci, nebo pavouk pokoutník Karel, co se ti usadil v bytě. 🙂

Lukáš Rusek

Pokud o tom nikdo nic neví tak nemusíte nic mít. Pokud máte zvíře které venčíte na veřejnosti doporučuju ho zaregistrovat na úřadě. Známku mu zařídit určitě. I telefonní číslo při nejlepším tam dát.