Lgee

Jak je to s rakovinou?

Pokud člověk ji nekouří, nežije v Ostravě. A ji nezdravé jídlo ale pouze méně často a v malé míře (například zítra si dám gothaj po půl roce) můžu z toho gothaje dostat rakovinu ačkoliv jde o malé množství (100g)

Nejlepší odpověď
Edison

Můžeš. Dokonce i když budeš žít absolutně zdravě můžeš dostat rakovinu. Prý si ji nosíme všichni v sobě, dokonce je prý zakódovaná v každé buňce, někdo je k tomu náchylnější, někdo méně. Stačí, aby se objevil správný spouštěcí podnět a už to jede. Problém je, že nikdo neví, co tím daným spouštěčem v konkrétních případech vlastně je.

Další odpovědi
Drap

100g gothaje na to nemusí mít vůbec žádný vliv.

Ametyst

Jak pravila jedna MUDr. na přednášce: Rakovina ma rada, když se o ni mluví, když se ji lidi boji, a v atmosféře takoveho strašení se ji daří.

Jiří Bohumil

V podstatě bych Ti odpověděl shodně jako Edison. Současně prokázaným spouštěčem jsou zejména velký a dlouhodobý stres a špatný „životní styl“.
Do čehož se pochopitelně počítá to kouření, pití alkoholu (ve větší míře), nedostek spánku a pod. Ten gothaj si můžeš dát bez problémů, pokud to nebude Tvá základní, dennodenní potravina.;-)

Gus_Fring

Edison to napsal hezky, ale dopustil se menší chybky. Právěže rakovina není zakódována v DNA. Pouze při chybě např. transkripci může vzniknout chyba – rakovina.

Edison

Gusi, je vidět, že o DNA toho víš pramálo. Ten úsek pro rakovinu tam je. Je to úsek, jehož účelem je samoopravná funkce tkáně. Normálně se tento úsek kódu nevykonává a není problém. Jenže pokud se jiná část kódu DNA poškodí, a to ta, která ten samoopravný mechanismus blokuje, tak se samoopravný mechanismus neřízeně spustí a rakovina je na světě.