Kelt

Jak je to s původem člověka, pokud jde o příslušnost k národu?

Moje babička matka mého otce byla Maďarka, prababička mé manželky byla Němka. Matka mojí manželky pochází z Čech, její otec byl Slovák. Moje dcera má syna (můj vnuk) s Ekvadorcem. Má tedy můj vnuk česko – slovensko- německo maďarsko ekvadorské kořeny? Nebo se kořeny starších generací už nepočítají? Jsou na to nějaká pravidla? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zaměňujete národnost a genetický původ.

Provádí se tzv. genografický test, neboli test genetického původu, ten zjistí, jaká krev koluje ve vašich žilách. To znamená, že odhalí, zda předci byli například horkokrevní Španělé nebo naopak chladní Norové.

http://www.ge­nomac.cz/cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2006070001

Vy to víte, takže to máte snazší.

Národnost – příslušnost k národu. Podle sčítání v r. 2011 se národnost definuje takto.

„Podle definice použité při sčítání lidu 2011 se národností rozumí příslušnost k národu, národnostní nebo etnické menšině. Dále podle této definice není pro určení národnosti v Česku rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou člověk používá nebo lépe ovládá, ale jeho vlastní rozhodnutí. Je možné se hlásit k jedné i více národnostem nebo také k žádné.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C3%A1rod­nost

Další odpovědi
Kepler

Národnost předků je jen záležitostí rodokmenu. Jakou národnost si zvolíš (např. při sčítání lidu, nebo údaj do dokladů) záleží jen na tobě.

gecco

😉
Klasický středoevropský mix – nic si z toho nedělej…
😉
On ten Ekvádorec pochází – pravděpodobně, že Španěl či Portugalska – což do mixu v naší kotlině taky patří…
😉

led

Žiadny strach, podľa Biblie sme všetci príbuzní, sme potomci Adama a Evy.
Ale v skutočnosti genetickú príbuznosť možno zistiť až na základe genetických testov

marci1

Kořeny takovéto asi má, ale dnes jsou kořeny a původy lidí tak propojeny, že záleží jen na rodičích, jakou národnost pro své dítě zvolí. Moje příbuzná se vdala za Angličana, jejich syn má národnost VB, ale žije tady s rodiči, mluví bezvadně oběma jazyky a je to vlastně Čech. 🙂