Frogman

Jak je to s přístupností filmů?

Co si budeme povídat, v dnešní době si už na nepřístupné filmy do kina chodí kdekdo, ale o to nejde.

Mě by zajímalo, jak se určuje, od kolika let je který film (popř. i např. pc hra) přístupný.
Existuje nějaký seznam toho, co všechno je do kterého věku nevhodné?

Díky za odkaz, briketko. :) Já měl na mysli seznam, co ve filmu pro každý z těchto věků může/nesmí být, např.:

  1. násilí
  2. drogy
  3. vulgarismy
  4. sex

Už jsem to konečně našel. Hledal jsem tohle: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Filmov%C3%BD_ra­ting_MPAA

Díky. :)

Nejlepší odpověď
briketka10

Na PC hrách je věk uveden od kolika let
ji můžeš hrát např. +3, +6, +12, +16 +18.
Dá se to ověřit v prodejně, kde ty hry mají.

Přístupnost filmů:
http://www.ki­nobox.cz/clanek/3078-pristupnost-filmu-priostri

Další odpovědi
Ninji

Pokud by tě víc zajímal ten americký hodnotící systém, na který máš odkaz na Wiki, tak vřele doporučuju dokument „This Film Is Not Yet Rated“, kde se ukazuje, kdo a jak hodnotí filmy. Není to často moc příjemné sledovat. Například ustřelená hlava v záběru vadí méně než lesbický sex (aniž by něco bylo vidět).