Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak je to s předností na kruhovém objezdu?

Dvouproudový kruhový objezd. Auta, která jedou po vnitřím kruhu a odbočují vpravo mimo kruhový objezd musí dát přednost v jízdě autům, která jedou ve vnějším kruhu a pokračují po kruhovém objezdu.
Je to tak správně?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1634 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Samozřejmě. Jedná se o přejíždění z pruhu do pruhu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Na stejnou otázku odpovídal Miroslavst už téměř před 10 lety. Snad se pravidla v tomto smyslu od té doby nezměnila. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-dvoupruhovem-kruhovem-objezdu-jedouci-ve-vnitrnim-pruhu-kdyz-prejizdi-do-vnejsiho-ma-prednost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pokud jsi řidič, tak jdi vrátit řidičák.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Líbí se mi, že v některých zemích mají v případě dvou pruhů už před křižovatkou jasnou návěst, jak najíždět podle toho, kolikátým výjezdem je záměr vyjet (např. pravým jen ti, co odbožují prvním nebo druhým výjezdem). Docela se mi to líbilo a trochu mi to u nás chybí.

před 1633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

V Polsku některé kruháky mají i technické opatření, aby to tak musel šofer udělat. Jsou to takové mírně vystouplé „obrubníky“.

před 1633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

V zákoně to není, ale dá to logika a na většině světa to funguje: Pokud se nevyjíždí následujícím výjezdem, má se najet do vnitřku, do vnějšího pruhu se pak přejíždí až před výjezdem. Chce to cvik, obezřetnost, ale ne jen svoji, ale kdyby to tak dodržovali všici, funguje to skvěle. Pokud to nefunguje, je to vo ucpání, bordel a bouračku.

před 1634 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek