milablond

Jak je to s prednosti cestujicich pri vystupovani z linkoveho autobusu?

Konkretne mam na mysli cestovani se Student Agency, kdy autobus prijede do cilove zastavky a vsichni cestujici zacnou hromadne vystupovat a nikdo nevi, kdo ma vlastne prednost a vzdycky se ti lidi, co sedi nejdale, tedy vepredu a vzadu, tlaci mermomoci ven mezi prvnimi! Je to tak spravne? Nemeli by nejdrive vystoupit ti, kteri sedi blize vychodu?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

S předností cestujících při vystupování z linkového autobusu to je tak, že se to neřeší. Teoreticky by mohlo být o malinko rychlejší, kdyby vystoupili nejdřív ti nejblíž u dveří, ale v podstatě myslím, že je to jedno. Nejlepší asi je, když vystoupí první ti, co opravdu spěchají, pak ti, co někomu chtějí ukrást kufr, pak ti, co se bojí, že jim někdo ukradne kufr a nakonec neprůbojní zbabělci. Jako v životě.

Víc by mě zajímal stav, když padesát lidí dává přednost nějakému invalidovi nebo spíš 120 kg tlustý bábě, která se ve dveřích zasekne jako špunt, což ty lidi v součtu zdrží o hodinu, zatímco kdyby ji nechali vystoupit poslední, tak bude zdržovat jen sama sebe.

Další odpovědi
marci1

Logicky by to mělo být samozřejmě tak, že nejdříve vystoupí ti, kteří jsou blíže k východu a pak jeden za druhým. Já to řeším tak, že sedím a v klidu počkám, až všichni ti šíleně „spěchající“ cestující vystoupí. 🙂

iceT

Přednostně by měl fungovat selský rozum a slušnost.
Mě fascinují lidi, co se cpou do autobusu MHD, aniž by vystupující nechali v klidu vystoupit, jako by jim ten bus měl uject před rypákem.

annas

Pravidla se zřejmě neřeší. Záleží na tom, zda je autobus plný nebo volnější. Rovněž slušné chování ovlivňuje vystupování. Netlačit se, neohrožovat ostatní batohy a velkými předměty …

Pokud jde o stojící cestující, měli by nejdříve vystoupit ti, kteří jsou nejblíž dveřím (ve středu nebo v zadní části autobusu) určeným pro výstup (předni dveře jsou zpravdila pro nástup – pokud nejde o konečnou stanici), tím uvolní místo pro vystupování sedícím. Pokud ti, kteří stojí v uličce, nevystupují, je třeba, aby umožniili průchod těm, kteří sedí.

Je-i v dopravním prostředku kočárek, umožnit doprovodu nejdříve vystoupit, tím se uvolní i místo…

Dojížděla jsem do školy i do zaměstnání přeplněnýni autobusy, někdy jsem se divila, že řidič riskoval. Počty osob překračovaly stanovený limit. Byli jsem na sebe natlačeni. Když chtěl někdo ze středu opustit autobus, museli ti kolem vystoupit na zastávku a opět nastoupit. Nebylo možné dodržovat nějaká pravidla…

cepice

Podle me by bylo nejlepsi, aby vystopavali prvne ti, co to maji nejdal.

Luxx

přepravní řád tuhle problematiku (nejspíš) neupravuje, tudíž záleží na dané situaci a okolnostech

gecco

IceT: A proto já se, když se takhle někdo ´přese mne´ cpe, zastavím a počkám – i kdybych měl jet o zastávku dál a tomu pitomci to opravdu mělo ujet…
😉