Kelt

Jak je to s pravidlem, dobré výsledky jsou automaticky očekávány, za chyby platíš?

Mám pocit, že všude platí pravidlo, že od každého se automaticky očekává práce bez chyb, ale bez nějaké odměny, motivace, jen ze strachu, že neudělám chybu. Ale když po mnoha úspěšných výsledcích se chyba objeví, jsou dobré výsledky zapomenuty a tvůrce je ještě více sledován. A opět může následovat série úspěchů, které se nepočítají, naopak chyba se ještě více zdůrazní. Je to jen můj pocit, nebo ne? Co vy na to? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Ano, takhle je to zavedeno a za to nás platí. Když se stane nějaký megaprůser, následuje hledání viníků a potrestání nevinných. Tak to aspoň probíhalo za komančů. Jak je to dnes nevím, ale nedělám si moc velké iluze. Snad jedinou výjimkou je základní a aplikovaný výzkum, kde i špatný výsledek je výsledek – uplatnění metody zkoušek a omylů.

Pepa25

Mně připadá normální, že je po mně vyžadována práce bez závažných chyb (drobné chyby dělá každý). Také jsem za ni průběžně odměňován.

gumiczud

Přesně takhle to funguje. Ovšem není chyba jako chyba. Zároveň v některých případech výborně odvedená práce je odměněna. Je to velmi individuální.