Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to s povinností uvádět počet obyvatel bytu?

Máme malý spor s paní domácí ohledně počtu lidí v našem bytě, protože se kvůli tomu platí uklízečce a do fondu oprav. Přirozeně ona by chtěla (pro dobro domu a protože uklízečka je její kamarádka), abych řekl co nejvíc lidí, já zase samozřejmě co nejmíň. Je to prý zákonná povinnost to hlásit, ale nedopídil jsem se přesných pravidel. Kde je hranice mezi návštěvou a obyvatelem? Jsme studentský byt, občas tam přespí návštěva. Jeden kluk, co platí nájem, tam přespí pětkrát do roka. Někdo tam není přes den, ale přespí tam. O víkendu tam zůstává průměrně jeden člověk. O prázdninách byt zeje prázdnotou. Já jsem majitel bytu, takže nájemní smlouvu nemám, ale bydlím tam. Je tam hrozně moc nejasností.

Jak to teda je? Mám podávat přehled za každý měsíc nebo každý den nebo jak? Je to počet lidí, co mají nájemní smlouvu (5), co mají klíče (8), co se tam kdy ukážou (50), počet lůžek (6), počet lůžek včetně roztažených gaučů (10), roční průměr z počtu lidí, kteří tam přespí (3)?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ano, mají zákonné právo na to vědět, kolik bydlí v bytě lidí, podle toho spočítají tzv. "nájem" (fond oprav, veřejné osvětlení apod.)


Avatar uživatele
Stříbrný

Do fondu oprav se platí podle čtverečních metrů každého bytu, nikoliv podle počtu osob žijících v bytě. Za úklid v našem domě platíme stejně. bez ohledu na počet osob (to může mít každý stanoveno jinak ;)).

Počet osob pobývajících v bytě je povinné hlásit, protože se podle toho platí poplatky také za odvoz odpadků, vodnéXstočné (u nás 111 Kč/os./měsíc), je vyšší spotřeba vody, elektřiny -> zálohově na osobu se platí za elektřinu na schodišti/výtah atp. Někde to může být účtováno zvlášť.
Vod, otop, odpadky ... se vyúčtuje 1x za rok, poměrná část podle měřáků, část se pak rozpočítává na jednotlivé byty = počet osob v nich. takto mohou mít obyvatelé domu "oprávněný" pocit, že na Vás doplácejí oni...
Z některých studentských bytů bývají tzv. průchoďáky a z toho obyvatelé domů nebývají nadšeni.
Pokud máte nájemní smlouvu uzavřenou s 5 osobami, nahlaště včetně Vás paní správcové 6 osob. Upraví se Vám podle toho měsíční zálohové poplatky (navýší). Vše bude, jak má být :D

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.