Kelt

Jak je to s posuzováním výkonů u živočichů?

Hodnotíme li živočichy podle rychlosti, kolik unesou a jiné parametry, můžeme posuzovat například absolutně, slon uzvedne nejvíce, gepard je nejrychlejší. Ale když tam zahrneme hmyz, který za jednotku času překoná vícekrát svou vzdálenost nebo mravenec unese relativně více než třeba slon, tak kde by byli pak rekordmani. Podle aerodynamiky je čmelák tak těžký, že nemůže lítat. On ty zákony ale nezná a proto lítá.

Nejlepší odpověď
Drap

Bere se v úvahu všechny proporce živočicha. Velikost, váha a podobně a vzájemně se porovnává.

Edison

S tím čmelákem jsi poněkud vedle. Čmelák nemůže létat klouzavým letem. Pokud bude létat aktivně, tak létat může. To mi tak připomělo „soudruzi v sovětském svazu vynalezli betonové lodě“. „Od kdy beton plave?“ Vynechám-li, že betonové lodě vynalezli Britové, pak by muselo platit „od kdy ocel plave“, když máme ocelové lodě, žejo.

Dochy

Viděl jsem někde článek o závodu betonových kanoí 😉 (jeden z hlavních problémů: Jak ji dovézt vcelku) Jak píšeš: Od kdy železo plave? Je to jen otázka vhodné konstrukce…