Danina65

Jak je to s pořádkem v tanku?

Na základě předchozí otázky metalavenged, jak vzniklo úsloví bordel jako v tanku, když tam musel být pořádek jako v lékárně?
Pánové, já na vojně nebyla, já tedy vím prdlajs.

Nejlepší odpověď
Klaproth

V tanku T-72 jsem strávil dva krásné roky. Takže pro ty, kteří znají tank jenom z obrázků: V tanku na nepořádek není místo. Během vedení bojové činnosti osádka náboje do kanonu vůbec nevidí. Ty jsou v opancéřovaném zásobníku, ten se nabíjí poklopem, který je na korbě vpravo za věží. Kanon se nabíjí automaticky z podavače, který má střelec pod sedadlem.

lexx – kladivo se začalo montovat až někdy koncem osmdesátých let do licenčních T72M a pak T72M1. U 33. tankového pluku jsme měli originální ruské T72 a T72K, ty měly pouze starý ruský optický systém Ekran (TPD-2). Na kladivo nás přecvičovali během dvou cvičení v r 1988 a 1989.

Další odpovědi
Drap

Bordel se v tanku jen taj jeví. Jak píše Klaproth, neni tam na to místo. Vše má své přesně vymezené místo a další prostor na nějaké povalování něčeho neni. Jako nepořádek a zmatek se to jeví neobeznámenému pozorovateli. V prostoru je využito každé místečko a prostor nemá žádný pravidelný tvar. Dalším důvodem může být to, že pokud se otevře motorový prostor a technické prostory, jeví se to u tanku jako chaos a zmatek. Tank se snad skládá kromě kovových částí snad s tisíce hadic, různých průměrů a délek. Vše bývá začerněno šmírem, olejem a nečistotami, což působí na první pohled dost zmateně.

zjentek

Bordel je v tanku, žádnej pořádek ..ty náboje jsou tam sice srovnaný, ale v bordelu!

da ny

Přečti si opět odpovědi (je to tam):
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spravne-pouzit-prirovnani-jak-v-pytli-a-jak-v-tanku

marci1

Mám kamaráda, který byl velitelem tanku a ten se vždycky směje, když někdo říká: „binec jak v tanku“. V tanku musí být super pořádek, je tam málo místa. 🙂

lexx

někdy je tam pes, co se stará o pořádek, ale to byl T34, potom T55, v T72 jsem nikdy nejezdil, v T55 bude již automatický nabíječ a čs. systém řízení palby „kladivo“, to nám místní tankán jistě rád vysvětlí.

díky za vysvětlení, už jsem toho dost zapomněl, AVKVŠ špagi VU Český Krumlov a VU Podbořany