Kelt

Jak je to s poplatkem za autorská práva v hudební škole, kde se nacvičuje skladba?

Učitel sežene noty a žáci nacvičují nějakou skladbu, na kterou se vztahují autorská práva. Takže skladba je veřejně šířena. Jak je to s poplatkem. Platí se za každé nacvičení, nebo veřejné vystoupení? Když to nacvičují třeba 5 x a pak mají 10 vystoupení. Třeba něco od Kluse, Davida a pod. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mého názoru není nacvičování hudební nebo jiné produkce porušením autorských práv, protože není veřejně šířeno.

Další odpovědi
Drap

Pokud se skladba nacvičuje, tak neni veřejně šířena. Tudíž se žádná autorská práva neplatí.

ivzez

Nacvičování, jež se odehrává zejména mimo uměleckou školu (učitel
jen kontroluje, co se žák za uplynulé období (zpravidla týden) naučil. To
není veřejné šíření díla.

Veřejnou prezentací díla by bylo až předvedení na koncertě.
V uměleckých školách se nacvičuje a hraje především klasika,
tedy hudba autorů, jejichž nárok na odměnu již zanikl.

Schluker

Pokud se nepletu, tak hudebni skoly plati tyto poplatky pausalem.

elkon

Zde se jistě dozvíš to co potřebuješ.https://www­.osa.cz/