verunka483

Jak je to s počítačem a očima?

Když někdo sedí od rána do večera u počítače, až do svých cca 15 let, a oči začnou často rudnout a pak se začne malinko zhoršovat zrak, a ten někdo potom přestane a na počítač bude chodit jenom jednou týdně, zrak se zlepší??

Nejlepší odpověď
hanny 2

Oči už nebudou tak unavené,takže se vidění zlepší,ale pokud jsou tam už nějaké dioptrie,tak to ne.

Další odpovědi
anonym

V každém případě povede omezení námahy pro oči ke zlepšení vidění. Mohou se částečně „upravit“ i dioptrie. Protože tzv. rozostření předcházející ke zvýšení počtu dioptrií se může samovolně upravit. Většinou takové zlepšení může činit rozdíl do půl dioptrie. Dobré je používat nějaký potravinový doplněk na oči a přechodně tzv. umělé slzy nebo Visine oční kapky.
No a hlavně karotka, karotka, karotka!

ReHu

Jen bych doplnila ocko, ta karotka či mrkev musí být tepelně upravená. Syrová nemá žádný účinek. A nedělám si srandu.

briketka10

tyto látky jsou nezbytné pro výživu a schopnost oka vstřebávat látky z těla, tudíž Ti budou stačit doplnit : Vápník, vitamín C a E,chrom a kyselinu listovou..
jsou to antioxidanty a ty jako jediné pomáhají oku 🙂

petra.amer

Ano,kdyz nebude dotycny vysedavat u pocitace dlouhe hodiny, zrak se zlepsi. Jeden z hlavnich pricin, proc oci zarudnou pri dlouhodobem traveni casu na pocitaci je, ze kdyz se koncentrujeme, zapominame mrkat, a tak se slzny film neobnovuje, jak by mel… Visine- ten normalni rozhodne ne!Doktor mi ho hned zatrhl. Ja pouzivam u prace s pocitacem nebo rizeni auta Systane Ultra a jsem max.spokojena.Je sice drazsi (kolem 200) ale vydrzi pul roku a fakt staci kapnout jednou denne )