Smackdown

Jak je to s plavánim pod vodou se zadrženým dechem?

Selhání kardiovaskulárního systému? Otrava oxidem uhličitým? Roztržení plic pří vynořování?
Díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic ze jmenovaného nehrozí. V plicích po jistou dobu zůstává vzduch s dostatečnou zásobou kyslíku. Trénovaný člověk vydrží bez nadechnutí 5 i více minut.

Další odpovědi
Dochy

První dva problémy: Nic z toho nehrozí, pudy Tě nenechají. Pravděpodobně Tě donutí se utopit. 3: Ne, něco podobného by hrozilo, pokud by ses v hloubce nadechl s přístrojem (z bomby) a pak prudce vynořil. Běžně se nadechneš na hladině, tak při vrácení na hladinu nebudeš mít v plicích víc vzduchu než té hladině odpovídá.