Jak je to s placením zdrav. a soc. pojištění když mě zaměstnavatel propustil v době dlouhodobější pracovní neschopnosti?

Byl jsem propuštěn ve zkušební době a prac. neschopnost trvá druhý měsíc.

Nejlepší odpověď
standa

1.
sociální a zdravotní pojištění za vás v době vaší nemoci platí stát a je úplně jedno, zda vám v době nemoci byl ukončen pracovní poměr.

2.
pokud zaměstnavatel dodržel podmínku uvedenou v ustanovení § 66/1 zákoníku práce, tj. že ukončit prac.poměr ve zkušební době nelze v prvních 14 kalendářních dnech nemoci, tak je vše v pořádku.

3. To Mosoj:
v tomto případě ale nejde o „výpověď“, nýbrž o ukončení prac.poměru ve zkušební době, což je něco jiného než-li výpověď 🙂

A platnosti toto oznámení o skončení prac.poměru ve zkušební době nabude dnem uvedeným v tomto oznámení…, při respektování podmínky uzvedené v § 66/1

A s tím pracákem je to pak už správně 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Další odpovědi
salsa verde

Zaměstnavatel porušil zákoník práce pokud vás propustil v době neschopenky.

mosoj

Vím určitě, že v době pracovní neschopnosti nic neplatíte. Výpověď vejde v platnost až v okamžiku kdy ukončíte pracovní neschopnost. Pak hup na pracák. Postarejte se o to aby to mělo návaznost. Ušetříte si starosti s placením pojistného.

standa: jo, jo beru to, ale na to placení to vliv nemá.

Doufám, že se mnou souhlasí i miss jenniferkone.

jenniferkone

Příspěvek smazán administrátorem.