Fousek1

Jak je to s placením výjezdu?

Položil jsem vlastní vinnou motorku, lidé mi zavolali záchranku a přiletěl vrtulník, poté dorazili 2 hasičská auta. Byl jsem přepraven do nemocnice. Policie mi zjistila asi necelý měsíc propadlou technickou. Škodu sem způsobil jen sám sobě.

Chtěl bych se zeptat, jak je to s tím, jestli budu muset platit výjezd hasičů a vrtulníku, popřípadě kdy se to platí.

Děkuji

Odpovědi
anonym

Zde se jedná o záchranu života a tak se výjezd neplatí. Jediné co je sporné, i hasiči sami nevědí, úklid silnice po dopravní nehodě. To by měl správně zajistit správce komunikací a samozřejmě, že to by pak vyžadoval uhradit od účastníků nehody.

cukrar

Ne nebude nikdo po Vás nic chtít…
Propadlá technická není příčina nehody.

honza19hk

jako hasič ti říkám že by po tobě neměli nic chtít.Je to nehoda jako každá jiná.A to že nemáš technickou to je spíš tvůj problém než hasičů.Hasiči zajistí motorku proti požáru a úniku provozních náplní(to se dělá u každé nehody) a po dohodě s policii se určuje další postup-zpravidla uklizení silnice-pokud je to větší bordel tak se zvou na výpomoc i SÚS.

Výjez se platí pokud schválně zavoláš hasiče např na požár a on žádný není,jestli tě najdou a dokáží ti že si je zavolal a s vědomím,že to je plaňas tak tě osolí.Ale k nehodě běžně vyjíždějí.