agentpv

Jak je to s placením osobního asistenta žáka – daně, zdravotní…?

Vím že to platí rodič – mám nabídku 100.-Kč na hodinu, ale jak je to se zdaněním, zdravotním a sociálním pojištěním ?

Jsem invalidní důchodce 1. stupně, beru důchod, nejsem na pracáku, nemám žádný ŽL atp …

Odpovědi
Hans51

Otázka obsahuje velice málo podstatných informací (spíše žádné). Je zapotřebí vědět např. zda jste osobou samostatně výdělečně činnou, zaměstnancem „na plný úvazek“ u nějaké společnost poskytující asistenční služby, případně zaměstnancem na dohodu o provedení práce/dohodu o pracovní činnosti, zda to budete dělat bokem (= načerno) apod.

agentpv

Mám možnost tuto práci dělat od dalšího šk. roku cca 20 hodin týdně. Rodiče mi dají např. 100 na hodinu = 8000 měsíčně. Nejsem OSVČ, nejsem nikde zaměstnaný, pobírám jen ČID. Budu z těch 8000 platit nějaké daně, odvody, sociální… ?? Díky