simonka

Jak je to s placením administrativních poplatků 30,0 Kč u lékařů?

Již skoro dva roky marodím, pobírám nemocenskou, jsem rozvedená s dcerou a jen tak tak vyžijeme. Ministr zdravotnictví v pořadu s pí. Jílkovou řekl, že ten kdo pobírá sociální dávky v nouzi nebo nespoňuje životní minimum ajn. je osvobozen od placení těchto poplatků. Nojo, ale jak to dokázat v ordinaci u lékařů, když po vás chtějí poplatek ještě než vstoupíte do ordinace? Jak a čím se prokázat u lékaře jaký je postup? Děkujeme za každou přínosnou informaci

Nejlepší odpověď
baghira

Všechny poplatky, poplatek za návštěvu lékaře, za návštěvu klinického psychologa, klinického logopeda, za vydání receptu, za vyžití pohotovostní služby, za hospitalizaci, za pobyt v lázních, za pobyt v dětských odborných léčebných a ozdravovnách, nemusí platit osoby, které se prokáží rozhodnutím, oznámením nebo potvrzením vydaným orgánem pomoci v hmotné nouzi o dávce, která je dané osobě poskytována podle zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů. Tento doklad nesmí být starší 30 dnů. Pokud tedy dostáváte dávky hmotné nouze, pak nejste povinni platit žádný z regulačních poplatků stanovených zákonem. Vyžaduje to však, abyste potvrzení o dávce měli vždy s sebou a vždy jej lékaři, lékárně nebo nemocnici předložili.

http://www.vzo­ry.cz/na-okraj/regulacni-poplatky-u-lekare-nemusite-platit-vzdy/

Další odpovědi
žolik

Musíte zajít na magistrat socialní dávky a tam vám vydají potvrzení od placení poplatku u lékaře,vemte si všechny doklady čím to prokážete,jsou tam pondělí středa.

Zdroj: žolík