Karelcz

Jak je to s pěstováním rostlin a chovem zvířat na pozemku s vysokým výskytem radonu v půdě?

Zatím neznám přesné hodnoty ale podle mapy to je vysoké. Ochrana domu je jasná. Na to jsme našel postupy. Izolace anebo mít na jiných základech než v zemi.
Jestli a jak to vadí pěstovaní potravin anebo zvířat jsem nenašel. Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

Ohledně zemědělského využití by neměl být problém – tak vysoké koncentrace tam asi nebudou, aby radon škodil (v budovách dochází k jeho koncentrování) – radon se odvětrává.

Další odpovědi
Drap

Ne, nevadí.