with.love

jak je to s Penny a Librami?

trochu jsem googlila ale chci se ujistit… 1 Libra = 100 Pencí, 1 Libra = 100 Penny ? je to tak?

Nejlepší odpověď
quentos

M. to snad nemyslí vážně. „Pens“? To se možná tak vyslovuje. Každopádně penny a pence označuje skutečně v zásadě stejnou věc, akorát že penny je jednotné číslo, zatímco pence množné. „Pennies“ se používá jen, když počítáme drobné jako jednotlivé mince (po jedné penny).

Další odpovědi
M.

Pence a penny je jedno a to samé. :) Jen druhá varianta je anglicky.
Doplňuji:
Btw. od slova penny je množné číslo „pens“ nebo pravopisněji „pennies“.

M.

quentos: Ajo, je na mě ještě ráno, domotala jsem to. Omlouvám se:)