Frogman

Jak je to s parkováním na zahradě v placených zónách?

Může se legálně bez postihu možnosti pokut v placených parkovacích zónách parkovat mimo vyhrazené parkoviště – tj. např. na vlastní zahradě nebo i na chodníku u silnice kousek od vrat, přičemž je chodník víc než dostatečně velký pro procházející chodce, kde ale není značka s povolením parkování na chodníku?

Nejlepší odpověď
cukrar

Na chodníku určitě nelze, pokud to není značkou povoleno. Na zahradě si můžete parkovat jak chcete, ale jen na svojí zahradě.

Frogmane, asi nejste řidič?

Frogman

cukrar, řidič jsem, tušil jsem, že to takhle bude, ale chtěl jsem si být jistý.

Akorát si teď nejsem jistý, jestli použít slovo chodník je v tomto případě na místě. On vlastně vede normálně chodník a na ten se napojuje dostatečně velký (aby se tam vešli 2 auta kolmo k chodníku) vjezd k vratům do zahrady a věčně právě tady auta stojí, takže mě to zmátlo. :)

cukrar

vždy lze najít něco, co Vy vidíte jinak, nežli někdo druhý. Proto jsou pravidla, která nejdou napasovat na každou situaci, ale obecně odvodit.
Nevím co je normální a nenormální chodník, pokud dáte přesné souřadnice místa, lze klidně polemizovat.

Frogman

Souřadnice ne, ale jde o tohle místo: http://www.im­ghosting.cz/i­mages/832016_1­0_18_201222.png