Gus_Fring

Jak je to s ovocným čajem? Pijete ho?

Tím myslím, jestli se za čaj dá považovat? Má nějaký kofein?

Nejlepší odpověď
cochee

Kofein resp. tein samozřejmě obsahuje nebo neobsahuje podle toho, jestli jde o černý pravý čaj „něčím ovocným“ naaromatizovaný, anebo jde opravdu „pouze“ o výluh z „něčeho ovocného,“ v tom druhém případě by se to správně nemělo čajem nazývat. Čaj je odvar z částí rostliny (zejména mladých listů a poupat) čajovníku čínského, Camellia sinensis L. Já si ovocný „nečaj“ dám, na druhou stranu ho nevyhledávám.

Další odpovědi
elkon

Je to vylouhované sušené ovoce, s čajem to nemá nic společného. Snad jen tu teplou vodu.

Hufnágl

Střídám ovocné čaje s černými a jestli je v nich nějaký kofein mne nezajímá.

Kepler

Dřív jsem si ho občas dával a bylinkové taky, ale od té doby, co jsem dvakrát chytil ukrutné žaludeční křeče po oblíbeném mátovém čaji (pokaždé jiný výrobce) a v noci se vůbec nevyspal, tak jsem na ně zanevřel. Jinak tyhlety čaje asi kofein neobsahují, ale třeba jihoamerický yerba maté ho má a dokáže pěkně napružit.

quentos

Výjimečně (třeba zrovna dnes v práci). Jak již bylo řečeno, čaj v pravém slova smyslu to není.

novaklen

Jak kdy, občas si ovocný čaj dám. Ale spíš mám teda ráda černý a zelený čaj. Ty jsem prvně kupovala jen v sáčcích, ale teď jsem začala pít i sypané. Nedávno jsem jako dárek například dostala maté od Muudlabs – https://www.mu­udlabs.cz/ a musím teda říct, že to je něco. Maté jsem nikdy předtím neměla, ale oblíbila jsem si ho velmi rychle. :)