Kelt

Jak je to s otevíráním a přístupem k stránkám přes heslo.?

Například otázky a odpovědi. Pokud nejsem trvale přihlášen, tak se mohu přihlásit z libovolného počítače na libovolném místě, pokud mám přístup na internet. Stejné je to s emaily, a jinými stránkami. Takže mohu být přihlášený třeba doma na počítači, ale když mne napadne nějaké téma a já jsem na veřejném internetu, tak se mohu přihlásit klidně tam a mohu zadat příspěvek. Ale mne zajímá opačný případ. Pokud se zapomenu odhlásit z emailu nebo z této stránky na domácím počítači, je možné na dálku zajistit zavření těchto stránek, aby se tam nikdo nedostal a neprohlížel korespondenci? To, že znám uživatelské jméno a heslo mi asi v tomto případě nepomůže. Asi je to stejné, jako když nechám otevřený byt a klíče mám u sebe. Nebo se to nějak dá? Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Problém neodhlášení uživatele se většinou řeší automatickým odhlášení po určité době. Na tomto webu je to také tak, jen nevím přesný čas, po jak dlouhé nečinnosti dojde k odhlášení.
Zda neproběhlo ohlášení na dálku zjistit nejde. K tomu příměru s klíči: přihlášení je jako zasunutí klíče. Takže si představte, že máte neomezený počet klíčů a jedny necháte venku v zámku a odejdete do hospody. Po návrahu si bez problému otevřete dalšími, ale před tím budete rád, pokud ty původní domovník, který každých 10 minut obchází dům, ty první vytáhl ze zámku …