mišula4

Jak je to s ošetřením u lékaře, který nemá smlouvu s mojí pojišťovnou?

Například – budu někde daleko od svého města a zlomím si nohu – dorazím do nemocnice a zjistím, že nemá smlouvu s mojí pojišťovnou. Je povinen mě ošetřit? A kdo to bude hradit? Existuje nějaká zákonná možnost, že by toto ošetření zaplatila moje pojišťovna?

Odpovědi
Miroslavst

V tvém případě je povinností každého zdravotnického zařízení ti poskytnout nezbytnou lékařskou péči a to bez ohledu na pojištění.
Toto poskytnutí neodkladné péče není podmíněno ani výběrem regulačního poplatku v případě, že u sebe nemáš peníze.

Bunnik

http://www.sed­micka.cz/kolin-kutna-hora-nymburk-podebrady/cla­nek?id=60722

Byla jsem na praxi svědkem, že na českou úrazovku přišla Slovenka (pojištěná samozřejmě na Slovensku), tak platila za ošetření hotově.