Vašo

Jak je to s oochodem do důchodu?

Podle důchodové kalkulačky můj odchod do důchodu je v polovině měsíce přištího roku. Chtěl bych tento měsíc dopracovat do konce. měsíce. V práci nemám se zaměstnavatelem žádne problémy,ale můj nadřízeny namá zájem mi toto umožnit. Když jsem před 41 léty nastoupil do práce, obdržel jsem pracovní smlouvu na neurčito ,tzn.že zánik této smlouvy by měl vypršet žádosti o zrušení pracovního poměru 1 plus 2. Je možné na tento odchod do důchodu uplatnit výpovědˇ u zaměstnavatele 1 plus 2 ? Tím bych mohl ještě půl měsíce pracovat i v důchodu.Nád­řízený tvdí,že šef mě přeřádí na dva týdny na zaučení na jinou práci.Podle zákona, není to diskriminace,i když moje práce funguje dál ,přesto prý nebude souhlasít se stavajícim pracovním místem, kde do teď pracuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro odchod do důchodu se žádná výpověď nedává. Pracovní poměr končí dnem přiznání důchodu. Další setrvání v práci po tomto datu záleží na zaměstnavateli. Při setrvání v práci ( pokud souhlasí zaměstnavatel) se píše nová pracovní smlouva.

Další odpovědi
zzzzz

To je velice odborná otázka, myslím že ti tu nebude nikdo schopen odpovědět (teda pokud se nenajde někdo, kdo řešil stejný problém jako ty).
Já ti mohu jen doporučit obrátit se z tvým dotazem na úřad práce, mají i právní oddělení, kde by ti měli poradit. Také můžeš emailem odeslat dotaz na MPSV,
mají i call centrum.
Provozní doba:
Od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin

Telefon:
+420–844 844 803

Doplňuji:
Je pravda, že do důchodu jsem ještě nešla a hodně dlouho nepůjdu, ale zákoník práce říká toto:
Část druhá
Pracovní poměr
Hlava IV: Skončení pracovního poměru
Díl 1
Obecné ustanovení o rozvázání a skončení pracovního poměru
§ 48
(1) Pracovní poměr může být rozvázán jen

  1. dohodou,
  2. výpovědí,
  3. okamžitým zrušením,
  4. zrušením ve zkušební době.

O odchodu do důchodu jsem tam nic nenašla. Pravděpodobně se na to bude vztahovat nějaký prováděcí předpis, který se mi ale nepodařilo dohledat. Zákon říká, JEN a,b,c,d,

jirkajirka

mosoj má pravdu. Čeká Vás zasloužený odpočinek nebo si musíte najít novou práci ale už jako ,,prduch" Pracujicí důchodce. Budou se na Vás vstahovat i jiné daňové podmínky.V dnešní době nikoho nezajimá kolik roku jste v podniku odpracoval.Bohužel.