dust8

Jak je to s odstřihnutím Google od jeho služeb u výrobků Huawei? To na nich pak nepůjde Google Play?

Pokud nepůjde Google Play na Huawei zařízeních, tak jaká bude alternativa na stahovaní programů a her?

Odpovědi
autacek

Tak ta základní možnost je, že googleplay nebude v předinstalovaných aplikacích, když si jej tam dohraješ, půjde vše jako dřív.

Možná je i varianta, že google bude cenzurovat co máš za telefon a kam bys chtěl google play nainstalovat a bez hacknuté verze ti to nedovolí.

No a jedna z dalších možností je, že si Huawei udělá celý svůj operační systém.

anonym

alternativu huawei chystá, ale ne proto že by to považoval za optimální, nebo snad proto že by věřil že to má nějakou naději uspět, dělá to prostě z nouze protože teď jinou možnost nemá.

Už teď je ale zřejmé, že s čímkoliv přijde rozhodně to nebude konkurenceschopné a uživatelům to proti google play stačit prostě nebude, byli tu už jiní kteří se o to pokoušeli a pohořeli (viz nokia, amazon a další) , ono to opravdu není snadné nalákat do svého katalogu všechny vývojáře, a dost možná je to nemožné a dřív se stane to, že huawei mobilní divizi uzavře než že jejich katalog aplikací bude slavit mezinárodní úspěch.

Trochu zarážející je na celé věci to, že huawei se na černou listinu dostal kvůli špehování v rámci dodávané 5G infrastruktury pro business sektor (pro operátory) ne kvůli svým telefonům, proto třeba také čínský výrobce teleffonů xiaomi tyhle problémy nemá a dál nasazuje google services na své telefony. Je to trochu nefér 🙂 že tím jejich mobilní divize trpí i když ona sama není příčinou tohoto banu.

Jako postřebitel bych se teď zaměřil na dvě možnosti, buď kupovat xiaomi místo huawei (které jsou stejně většinou levnější a lépe vybavené) nebo hledat na fórech postupy neoficiální instalace google services na rootnuté huawei telefony, což by teoreticky mělo být možné i když se to asi neobejde bez komplikací.

anonym

blížeji k těm komplikacím o kterých jsem mluvil v odpovědi: ty se určitě netýkají google play katalogu ten tam půjde neoficiální cestou do rootnutého telefonu doplnit určitě, to je jisté, ty komplikace se ale mohou objevovat u jiných google services jako třeba google pay, tam už to tak snadno nepůjde.