Blooman

Jak je to s odrazem světla?

Kdyby slunce explodovalo, uvidíme ho explodovat hned nebo až za nějakých 8 minut (zaokrouhleno, doba kdy světlo slunce dorazí na zemi) , A pokud hned, jakto že muže být snímek galaxie vzdálené 42miilionu let daleko třeba 42 milionu let stary ? tudiz by jsme planetu viděli explodovat za 42 milionu let ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jestliže je něco vzdáleno 42 mil. světelných let, pak dle definice této délkové jednotky, světlo od tohoto objektu letí k nám 42 mil. let. Tudíž když v nějakém čase odtamtud světlo vyletí, my to tu uvidíme až za 42 mil. let, protože zkrátka to světlo tak dlouhou dobu poletí. X hvězd, které už dávno zanikly nám ještě stále svítí a ještě třeba pár milionů let budou. To je věc, co? 😉

Další odpovědi
RedC22

Za předpokladu, že přežijeme explozi Slunce dostatečně dlouho na to, abychom ji viděli, ji uvidíme za oněch 8 minut. Ryhlost světla je maximálka (a to dokonce i pro světlo).

Natty*

Explozi Slunce bychom asi nepřežili, bylo by neuvěřitelné horko, všechny by to roztavilo…